Pierwsze dni w Moim Kotku

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy oczekujące Maluszki i ich Rodziców na tydzień kilkugodzinnych zajęć adaptacyjnych. W ich trakcie weźmiemy udział w zabawach integracyjnych z nauczycielami i zajęciach wspierających, jak rytmika, zumba czy angielski. Zajęcia adaptacyjne to także okazja do wspólnych aktywności sensorycznych na świeżym powietrzu oraz zjedzenia pierwszych, wspólnych posiłków.

Bardzo ważną częścią dni adaptacyjnych jest obecność Rodzica. To Rodzic będąc najważniejszym towarzyszem dziecka wspiera go w pierwszych chwilach w przedszkolu. Jego uśmiech i uważna obecność jest zapowiedzią wspaniałych przygód.

W procesie adaptacji warto zdać się na pomoc nauczyciela. Podczas pierwszych dni kadra Mojego Kotka dyskretnie obserwuje dzieci podczas działania. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu służy wsparciem w spokojnym wprowadzaniu dziecka w świat edukacji.

Zabawa

W przedszkolu wszystko jest nowe. Miejsce, nauczyciele, koledzy, a nawet niektóre zasady czy przebieg dnia. Jak ułatwić Maluszkowi tę sytuację? Bawmy się z nim w przedszkole. Przy pomocy lalek czy misiów łatwiej będzie przygotować dziecko na różne sytuacje, w których będzie brało udział, np. moment porannego rozstania, wspólne posiłki czy zabawy.

Słowa klucze

Często rodzice chcąc dodać otuchy swojemu dziecku używają słów “poradzisz sobie”, “to zadanie dla dzielnych dzieci”. W głowie przyszłego przedszkolaka rodzi się skojarzenie “przedszkole to wyzwanie”, a więc trud i wysiłek. Warto spróbować mówić o przedszkolu, jako o przygodzie, dobrej zabawie i przyjemności.

Nie bójmy się

Dzieci natychmiast wyczuwają nasze lęki i obawy. Jeśli denerwujemy się rozstaniem z dzieckiem dajemy mu sygnał, że dzieje się coś złego. Choć wiemy to bardzo trudny moment dla Rodzica, spróbujmy myśleć pozytywnie. Oddajecie Państwo swój Skarb w dobre ręce.
Kontakt

ul. Balcerskiego 26, 80-299 Gdańsk Osowa
tel. 888 130 200
e-mail przedszkole@mojkotek.pl

Poniedziałek – Piątek 7.00 – 17.00Polityka prywatności - RODO - Polityka Cookies

projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki
Zadzwoń
tel. 888 130 200