Dlaczego i jak?

„Zupełnie inne przedszkole” czyli jakie?
„Zupełnie inne przedszkole” czyli jakie?
Odchodząc od sztywnych ram tradycyjnych przedszkoli, dajemy dziecku możliwość pytania, sprawdzania, tworzenia, doświadczania, szukania rozwiązań. W Moim Kotku edukacja to nie godzinne zajęcia programowe, ale proces składający się z nabywania wiedzy i umiejętności, kompetencji społecznych i budowania relacji. Każda podejmowana przez nas aktywność jest jego częścią.
W "zupełnie innym przedszkolu" Dziecko odkrywa świat w sposób kompletny i nieoderwany od rzeczywistości, który przygotowuje go na wyzwania dorosłości. Mój Kotek to prawdziwe projekty, które poprowadzą dzieci od sadzenia roślinki w ogródku, jej obserwacji, aż do wspólnego gotowania podczas zajęć kulinarnych. To wymyślanie przez dzieci niesamowitych zabawek, skrupulatne projektowanie, a następnie tworzenie ich podczas kreatywnego Tygodnia bez Zabawek. Stawiamy na kompetencje społeczne, potrzeby Malucha, szacunek do drugiego człowieka i nieskrępowaną radość z bycia dzieckiem.
Dlaczego samodzielność jest ważna?
Dlaczego samodzielność jest ważna?
Samodzielność jest jedną z kluczowych cech, które wspieramy u naszych przedszkolaków. Bycie samodzielnym pozwala dzieciom poczuć się pewniej w nowych sytuacjach, a w przyszłości ułatwi odnalezienie się w wymagającej rzeczywistości szkolnej. W Moim Kotku dbamy o to, aby każdego dnia stwarzać okazję sprzyjające rozwijaniu zaradności . Z radością wspieramy przedszkolaki, ale nie wyręczamy ich w działaniach. Dzięki temu możemy z dumą obserwować jak nasze dwulatki z entuzjazmem podejmują pierwsze próby samodzielnego ubierania, trzylatki przygotowują kanapki podczas śniadania, a starszaki realizują samodzielnie zadania z ustalonego planu dnia.
Czy każde dziecko odnajdzie się w Moim Kotku?
Czy każde dziecko odnajdzie się w Moim Kotku?
W Moim Kotku dziecko jest najważniejsze. Tu małego człowieka traktuje się z szacunkiem stwarzając okazję do codziennego wzrastania. Nasze przedszkole pełne jest swobodnego śmiechu, nietuzinkowych pomysłów, akceptacji, ciekawych wyzwań, głębokich relacji i co najważniejsze zabawy. Jesteśmy przekonani, że w Moim Kotku każde dziecko odnajdzie kawałek siebie.
Z jakimi specjalistami współpracujemy?
Z jakimi specjalistami współpracujemy?
Nieustannie czuwamy nad prawidłowym rozwojem dzieci, które są pod naszą opieką obserwując ich zdolności, potencjał, ale również pojawiające się niekiedy trudności. Dlatego na stałe współpracujemy z szeregiem specjalistów. W naszym przedszkolu można skorzystać z oferty zajęć z logopedą oraz fizjoterapeutą. Współpracujemy również z psychologiem, który wspiera dzieci i rodziców, gdy pojawiają się sytuacje niepokojące. Dzieci ze szczególnymi trudnościami w mowie mogą uczestniczyć w terapii neurologopedycznej.
Przedszkole współpracuje również z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.
Jak często wychodzimy na dwór?
Jak często wychodzimy na dwór?
Codziennie. W Moim Kotku wierzymy, że nie ma złej pogody dlatego każdego dnia spędzamy czas na świeżym powietrzu. Nasz ogród nie tylko pełni funkcję placu zabaw, ale jest również genialnym miejscem do prowadzenia zajęć przyrodniczych, sensorycznych czy plastycznych. Wysokie drzewa latem chronią nas przed słońcem dzięki czemu możemy całe dnie spędzać na dworze. W pozostałych porach roku dopasowujemy czas pobytu na podwórku do warunków zwracając szczególną uwagę na to w jaki sposób ubrane są dzieci. Ważne jest, aby było im ciepło,a ich ubrania były suche, dlatego w szatni zawsze powinny wisieć gumowe/zimowe spodnie, kalosze lub traperki i odpowiednia kurtka.


Co w czasie deszczu?
Co w czasie deszczu?
Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Nie w Moim Kotku. Gdy za oknem mały deszcz nasze przedszkolaki odpowiednio ubrane wyruszają do ogrodu. Ważne jest, aby miały na sobie gumowe spodnie (wodery), kurtkę przeciwdeszczową i kalosze, które ochronią je przed zamoczeniem ubrań i pozwolą na fantastyczną, swobodną zabawę.
Po przyjściu do przedszkola mokre ubrania schną na kaloryferach, a przedszkolaki opowiadają o swoich deszczowych przygodach.
Czy dziecko będzie dobrze przygotowane do szkoły?
Czy dziecko będzie dobrze przygotowane do szkoły?
Oczywiście. Gdy nasz przedszkolak opuszcza Mojego Kotka, rusza do szkoły nie tylko z niezbędną wiedzą zgodną z wymogami MEN. Jesteśmy głęboko przekonani, że oprócz umiejętności określonych w podstawie programowej wypuszczamy go w świat wyposażonego w zasoby, które pozwolą mu czerpać z posiadanej wiedzy. Nasz przedszkolak opuszcza nas pewny siebie, znający swoje mocne strony, gotowy by rozmawiać o odczuwanych emocjach, przekonany, że uczenie się jest procesem doskonalenia, dzięki czemu nie boi się podejmować prób. Nasz przedszkolak to przyszły uczeń, którego nieustannie chce odkrywać świat i który jest przekonany, że nauka jest ciekawa.
Jak wygląda nauka języka?
Jak wygląda nauka języka?
W Moim Kotku dzieci codziennie uczą się języka angielskiego. Półgodzinne zajęcia opierają się na angielskojęzycznych piosenkach, zabawach i grach. Dzieci fantastycznie się bawią, a przy tym poznają nowe słowa i zwroty.
Czy dzieci w przedszkolu się brudzą?
Czy dzieci w przedszkolu się brudzą?
Tak. W poznawaniu świata jesteśmy niestrudzeni. Aby jeszcze lepiej przybliżyć naszym Maluchom otaczające nas zjawiska, sięgamy po wszystkie dostępne aktywności. W Moim Kotku regularnie odbywają się zajęcia sensoryczne, podczas których tworzymy masy, poznajemy kształty, zapachy i struktury. Zdarza nam się malować gąbkami, ale częściej rączkami i stopami. Gdy koniecznie musimy dowiedzieć się w jaki sposób woda dociera do mieszkania - łączymy ze sobą rury i sprawdzamy to. Gotujemy, sadzimy warzywa, budujemy tamy, przeprowadzamy eksperymenty. Zdarza nam się pobrudzić, ale kto by się tym przejmował, gdy przygoda nas wzywa?
Czy dzieci uczestniczą w wycieczkach?
Czy dzieci uczestniczą w wycieczkach?
Tak. Wycieczki są wspaniałą okazją do poszerzania tematów, które wspólnie z dziećmi realizujemy w przedszkolu. Gdy mówimy o statkach i portach ruszamy zobaczyć je na żywo odwiedzając Sołdka czy Muzeum Morskie. Poznając zwierzęta wyjeżdżamy do ZOO, by na własne oczy przekonać się jak wyglądają oraz przeprowadzić samodzielne obserwacje ich zachowania.
Wycieczki to także okazja do nabywania i rozwijania umiejętności w innych obszarach: umiejętności podróżowania komunikacją miejską czy bezpiecznego poruszania się w grupie.
Jak dzieci odpoczywają?
Jak dzieci odpoczywają?
Chwila wyciszenia i odpoczynku jest niezbędna by zregenerować się przed drugą część dnia.
Nasze Maluszki (grupa żłobkowa) po obiedzie zasypiają na leżakach, przykryte kocykami. W tle grają dla nich wyciszające kołysanki. Te dzieci, które potrzebują wsparcia, zasypiają trzymając za rączkę swoją Panią.
Starsze grupy odpoczywają przy czytaniu książek.

Kontakt

ul. Balcerskiego 26, 80-299 Gdańsk Osowa
tel. 888 130 200
e-mail przedszkole@mojkotek.pl

Poniedziałek – Piątek 7.00 – 17.00



Polityka prywatności - RODO - Polityka Cookies

projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki
Zadzwoń
tel. 888 130 200