Projekty

W Moim Kotku wybieramy prawdziwe projekty, które poprowadzą dzieci od sadzenia roślinki w ogródku, jej obserwacji, aż do wspólnego gotowania podczas zajęć kulinarnych. To wymyślanie przez dzieci niesamowitych zabawek, skrupulatne projektowanie, a następnie tworzenie ich podczas kreatywnego Tygodnia bez Zabawek. Taka forma edukacji nie tylko pozwala w sposób pełniejszy zrealizować podstawę programową MEN, ale również umożliwia Maluchowi odkrywanie świata w sposób kompletny i nieoderwany od rzeczywistości.

Kompetencje przyszłości

Wierzymy, że kluczem do sukcesu jest wyposażenie Dziecka w kompetencje, które pozwolą mu pokonać wyzwania dorosłości. Dlatego skupiamy się na rozwijaniu umiejętności znaczących z punktu widzenia przyszłości: inteligencji emocjonalnej, elastyczności psychologicznej, krytycznego myślenia, kompetencji społecznych, współpracy, rozwiązywania problemów, kreatywności i umiejętności adaptacji do zmiany.

Emocje i relacje

„Dzieci potrzebują tak wiele poczucia własnej wartości, jak tylko to możliwe” Jasper Juul
Uważamy, że kompetencje społeczne i tworzenie relacji z drugim człowiekiem są jednymi z najważniejszych umiejętności każdego człowieka. Dziecko pełne wiary w swoje siły odważnie podejmie nowe wyzwania. Gotowe do rozumienia I przeżywania własnych emocji umiejętnie postawi granice, nawiąże wartościowe relacje I łatwiej odkryje swoje pasje. Mój Kotek to przestrzeń, w której przeżywamy emocje, współpracujemy, budujemy relację, spieramy się i negocjujemy, aby budować swoje kompetencje.

Zabawa

Nie istnieje lepszy sposób nauki, niż zabawa. Dziecięca zabawa choć niedoceniania przez dorosłych jest w rzeczywistości intensywnym złożonym procesem edukacyjnym. To klucz do poznawania świata, poszerzania wiadomości i nabywania nowych umiejętności. Jak wskazują współczesne badania neurobiologów, aby człowiek mógł zapamiętywać wiedzę, niezbędne jest, by zaangażowane były jego ośrodki emocjonalne. Nie ma drugiej aktywności, która tak zajmuje dziecko, jak motywowana wewnętrznie zabawa. Wytrwałość, pokonywanie własnych ograniczeń, kreatywność, skupienie uwagi – to tylko niektóre cechy bawiącego się dziecka. Dlatego gdy zapytamy Dziecko z Mojego Kotka – Co dzisiaj robiłeś? Najpewniej odpowie – Bawiłem się!

Przyroda

Dla dziecka przyroda jest niewyczerpalnym źródłem doświadczeń. Nasz przedszkolak czuje ciepłe wiosennego promienie słońca, obserwuje jak wzrastają posadzone warzywa, zbiera opadające jesienne liście, skacze po kałużach, a zimą przemierza zaśnieżone ścieżki – w ten sposób samodzielnie doświadcza zmiany pór roku z czasem uświadamiając sobie ich powtarzalność. Obserwując chmury na niebie próbuje odgadnąć nadchodzącą pogodę. Bliskość przyrody naturalnie pobudza dziecięcą ciekawość świata, inspiruje chęć odkrywania, badania, przeżywania. Dlatego w Moim Kotku kontakt z przyrodą jest stałym elementem rytmu dnia.

Więcej niż zajęcia

Nasze przedszkole to miejsce, w którym najważniejszą rolę odgrywa dziecko. Dlatego stawiamy na codzienną wartościową, pełną uważności i inspiracji pracę z Maluszkiem. Edukacja w Moim Kotku to więcej, niż godzinne zajęcia – to całodzienny proces, w którym każde zadanie czy zabawa to przemyślane działanie ukierunkowane na zrównoważony rozwój i wsparcie. Uważamy, że żadne „zajęcia dodatkowe” nie zastąpią wartościowej bazy, jaką jest codzienna aktywność dziecka w grupie skupiona na naturalnej ciekawości świata: motywacji, zainteresowaniach i gotowości do twórczego działania.
Metody

Czerpiemy z różnorodnych metod, modeli i nurtów edukcyjnych, aby stworzyć unikalny charakter Mojego Kotka

Plan Daltoński

Skandynawskie przedszkola

Przedszkola Leśne

Montessori

Trening Umiejętności Społecznych

Metoda Dobrego Startu
(wg prof. Marty Bogdanowicz)

Dzięcięca Matematyka
(wg prof. Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej)

Odimienna Nauka Czytania
(wg dr Ireny Majchrzak)

Ruch rozwijający Weroniki Sherborne

Zajęcia wspierające

(w czesnym)
English class
Joga
Musical (grupy starsze)
Rytmika
Zajęcia sportowe

Zajęcia dodatkowe

Robotyka
Taniec towarzyski
Judo
Kontakt

ul. Balcerskiego 26, 80-299 Gdańsk Osowa
tel. 888 130 200
e-mail przedszkole@mojkotek.pl

Poniedziałek – Piątek 7.00 – 17.00Polityka prywatności - RODO - Polityka Cookies

projekt i wykonanie

Projektowanie grafiki
Zadzwoń
tel. 888 130 200